Smartfón Bittium Tough Mobile 2/2C

Pokročilé šifrovanie dát a zabezpečenie komunikácie

 • Navrhnutý a vyrobený vo Fínsku
 • Certifikovaný NBÚ SR pre stupeň utajenia Vyhradené
 • Nerozbitný reťazec zabezpečenia
 • Vhodný pre profesionálne aj súkromné používanie
 • Elegantný dizajn, špičková výbava
 • Extrémna odolnosť, dlhá životnosť

Pre koho je smartfón Bittium Tough Mobile 2/2C určený

Šifrovaný telefón Bittium Tough Mobile 2/2C je prispôsobený pre bezpečnostné potreby rôznej kategórie používateľov, ktorí pracujú s citlivými obchodnými údajmi, firemnými tajomstvami alebo strategickými informáciami. Je ideálny pre uzavreté pracovné skupiny, ako aj jednotlivcov s prísnymi nárokmi na zabezpečene týchto údajov pred únikmi alebo zneužitím.
 • Predstavitelia orgánov verejnej moci 
 • Štátne bezpečnostné zložky
 • Ozbrojené sily
 • Spravodajstvo 
 • Zahraničná služba 
 • Inštitúcie a firmy 
 • Podnikatelia 
 • Novinári 
 • Právnické kancelárie 
 • Osoby so záujmom o súkromie, atď. 
Pre inštitúcie a firmy ponúkame vytvorenie individuálnej ponuky s vlastným serverom a správou zariadení v rámci Bittium Secure Suite, ktorý je nainštalovaný v ich IT infraštruktúre. Ide o pokročilý softvérový produkt na správu a šifrovanie zariadení, ktorý dopĺňa bezpečné smartfóny Bittium Tough Mobile s kompletnou sadou softvéru a služieb pre vysokú úroveň zabezpečenia komunikácie, prenosu dát a správy zariadení. Vyžaduje inštaláciu serverového softvéru, ktorý je poskytovaný buď ako vyhradená IT služba, alebo hosťovaný zákazníkom. Spolu s rôznymi variantami Bittium Tough Mobile bola kombinácia certifikovaná až po úroveň zabezpečenia Dôverné (NCSA-FI).

Vrstvy ochrany vášho súkromia a bezpečnosti

Dual-Boot

zariadenie s dvomi operačnými systémami a úplným oddelením dát.

Ochrana proti neoprávnenej manipulácii

bráni krádeži údajov a manipulácii s hardvérom.

Firmvér zariadenia bez rootovania. 

Šifrovanie disku chránené

autentifikáciou a bezpečnostným dizajnom secure element.

Dôveryhodné spustenie

s overením hardvéru a softvéru.

Samostatný bezpečnostný prvok

odolný proti neoprávnenej manipulácii pre prihlasovacie údaje a šifrovacie kľúče.

Prednosti

Komplexné mobilné zabezpečenie 

Šifrovaný mobil Bittium Tough Mobile 2/2 C má špičkovú výbavu, elegantný dizajn a radu nápaditých riešení, ktoré zabezpečia bezpečnosť vašich informácií v každej situácii:
 • Chráni Vaše dáta pred neoprávneným prístupom a odposluchom špičkovými technológiami, ktoré zaistia bezpečnosť Vašej komunikácie v každej situácii.
 • Disponuje vlastným softvérom a špecifickou hardvérovou ochranou proti odpočúvaniu a neoprávnenému použitiu. 
 • So softvérom na správu zariadení a šifrovacím softvérom Bittium Secure Suite poskytuje komplexné mobilné zabezpečenie. 
 • Unikátne hardvérové bezpečnostné riešenia a viacvrstvová bezpečnostná štruktúra sú založené na posilnenom operačnom systéme Android 11 a  funkcii dual-boot, ktorá umožňuje používateľovi rýchlo prepínať medzi dvoma samostatnými operačnými systémami s úplným oddelením dát v rámci jedného zariadenia (Osobný režim – použitie s Androidom™ 11, kde sú napr. aplikácie sociálnych médií voľne dostupné a zabezpečený režim s operačným systémom Bittium Secure). 
Workspace 1

Workspace 1

Workspace 2

Workspace 2

Workspace 3

Workspace 3

Home Screen

Home Screen

 • Komunikácia medzi telefónmi Bittium prebieha v rámci Bittium Secure Suite a ponúka až 4 oddelené pracovné a komunikačné plochy.  
 • Zariadenie je možné vďaka tzv. „multikontainerom“ používať aj ako súkromný mobil, pretože kontajnery izolujú aj osobné aplikácie, dáta a sieťovú prevádzku od pracovných údajov. 
 • Bezpečnostné nastavenia môžu byť nakonfigurované tak, aby vyhovovali individuálnym bezpečnostným potrebám jeho používateľov.
 • Kompletné riešenie je certifikované pre úroveň dôverné (NCSA-FI, TL III) a navrhnuté tak, aby bolo certifikované na úrovni vyhradené a dôverné národnými bezpečnostnými orgánmi.
Vaše súkromie je zabezpečené, keď svieti zelená LED dióda.
Stlačením hardvérového tlačidla aktivujete súkromný režim.

Funkcie 

 • Režim „safe“ mode súkromia– jedinečný hardvérový prvok režimu chrany osobných údajov. Vaše súkromie je zaistené, keď bliká zelená LED dióda Bittium 2021. Stlačením hardvérového tlačidla sa chránite pred odpočúvaním (vypnú sa mikrofóny, kamery a Bluetooth a zároveň sa zníži aktivita senzora). 
 • Automatický bezpečnostný systém proti fyzickému útoku na zariadenie – vďaka skrytej záložnej batérii sa pri pokuse o neoprávnené sťahovanie dát z telefónu dáta zašifrujú a zálohujú na server. Pokiaľ klesne teplota telefónu pod -40 stupňov Celzia, telefón sám zmaže svoje šifrovacie kľúče ako ochranu proti Cold Boot Attack. 
 • Bittium Secure Suite – Vaša vlastná súkromná komunikačná sieť, prostredníctvom ktorej prebieha spravovanie telefónu a zabezpečená komunikácia.   
 • Multicontainer– možnosť izolovanej komunikácie na rôznych pracovných plochách v rámci jedného telefónu (napr. súkromie, práca, projekty). 

Varianty telefónu

K dispozícii sú tri rôzne varianty Bittium Tough Mobile 2/2C, z ktorých všetky poskytujú inú úroveň zabezpečenia. Varianty sú založené na rovnakom hardvéri vrátane bezpečnostných vrstiev zabudovaných v zariadení.
Bittium Tough Mobile 2

S mobilnými službami Google

Bittium Tough Mobile 2

Bez mobilných služieb Google

Bittium Tough Mobile 2 C

Dva samostatné operačné systémy, vyžaduje softvér na správu zariadení a šifrovací softvér Bittium Secure Suite. Certifikované pre úroveň dôverné (NCSA-FI, TL III) 

Pôvod a výroba 

Zariadenie bolo navrhnuté vo Fínsku nezávislou technologickou spoločnosťou Bittium Corporation so zameraním na komunikačné technológie a kybernetickú bezpečnosť. Prednosťou Bittium Tough Mobile 2/2C je jeho kompletná výroba a aktualizácia priamo vo Fínsku.   

Spoločnosť Bittium má viac ako 30-ročnú históriu. Špecializuje sa na  vlastný vývoj a výrobu komunikačných systémov pre odvetvia, ktoré vyžadujú spoľahlivú a bezpečnú komunikáciu. Ich produkty a služby sú určené na ochranu kritických informácií, sietí a dát pred útokmi a ich zneužitím. Patrí medzi popredných svetových výrobcov šifrovaných telefónov, taktických komunikačných prostriedkov pre armádu a techniky pre biomedicínu.

Parametre


Rozhranie
3.5 mm audio konektor, USB-C, Displej port cez USB-C, Dual nano-SIM (DSDS) a MicroSD cez 3-v-2 combo čítačku, Kompatibilný s bezdrôtovým displejom (Miracast)

Certifikácia
CE, FCC, ISED, GCF, NOM, ACMA
Operačný systémAndroidTM 9 Pie (alebo novší), Dostupný s alebo bez služby Google
ProcesoryQualcomm Snapdragon TM 670, Výkonný 64-bitový 8jadrový CPU, Qualcomm AdrenaTM 615 vysoko výkonný GPU, Vyhradené bezpečnostné prvky
Pamäť4 GB LPDDR4 RAM, 64 GB eMMC, MicroSD rozširujúci slot až do 256 GB

Displej
5.2“ Full HD (1080 x 1920) displej čitateľný aj na silnom aj slnečnom svetle, Dotyková kapacitná obrazovka použiteľná s rukavicami aj za mokra
Profesionálna komunikácia3GPP Rel12, QCI triedy, LTE (eMBMS)
LTE a frekvenčné pásma3GPP Rel12, FDD/TDD cat13/5, DL 400 Mbit/s, UL 75 Mbit/s, IMS, VoLTE, CA, DSDS LTE+LTE v kľude, FDD: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8 , 12, 13, 14, 17, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 66, TDD: 38, 39, 40 (34, 41 voliteľné)
UMTS/HSPA a frekvenčné pásma 3GPP rel8, HSPA+, DL 42 Mbit/s, UL 5.76 Mbit/s, Konfigurácia pásiem: B1, B2, B4, B5, B8 
GSM/GPRS/EDGE pásma 850/900/1800/1900 MHz 
Doplnkové rádiá Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 Ghz a 5 Ghz), BT 5.0, NFC 
Tlačidlá Aktivácia režimu súkromia, Núdzové tlačidlo (programovateľné), PTT/PTV (programovateľné), Napájanie/prebudenie, Ovládanie hlasitosti 
Určenie polohy GPS/Glonass/Galileo, iZatTM polohovací rámec
Senzory 3D gyroskop, 3D akcelometer, 3D magnetometer, Senzor priblíženia, Senzor okolitého svetla, Barometrický senzor
Obraz a video 12MP kamera s automatickým zaostrovaním, 5MP predná kamera, Zadný dual LED blesk, 4K a Full HD video
Audio Vysoko kvalitné predné duálne reproduktory (109 dB @ 5 cm SPL), Multi-mikrofón aktívne potlačenie šumu, Slúchadlá a mikrofón
Batéria Vstavaná 3000 mAh Li-lon 
Mechanické parametre Profesionálny a nenápadný dizajn, Rozmery 77.5 x 148.3 x 9.65 mm, Váha 194 g, IP67 odolný voči vode a prachu, MIL-STD-810G šoku a pádu vzdorný 
Teplotný rozsah -20 °C až + 55 °C (prevádzkové) 

Príslušenstvo v balení 

 • Stereo slúchadlá 
 • Ochranné púzdro 
 • Nabíjačka 
 • USB-C kábel 
 • SIM zásobník 
 • Užívateľský manuál 

Tento web používa súbory cookies - technológiu potrebnú pre vykonávanie analytiky, prieskumu užívateľov a zlepšovanie funkcií webstránky. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Podrobnejšie informácie nájdete na podstránke Cookies.